1. Перейти до змісту
  2. Перейти до головного меню
  3. Перейти до інших проєктів DW

Ґабріель: Важливо, щоб Київ відновив контроль над кордоном

Віталій Дубенський28 жовтня 2015 р.

Віце-канцлер Німеччини Зіґмар Ґабріель вважає важливим відновлення Києвом контролю над кордоном. А при реалізації проекту "Північний потік-2" потрібно врегулювати роль України як транзитера після 2019 року.

https://p.dw.com/p/1GwFK
Під час зустрічі Зіґмара Ґабріеля (праворуч) і Володимира Путіна 28 жовтня
Під час зустрічі Зіґмара Ґабріеля (праворуч) і Володимира Путіна 28 жовтняФото: picture-alliance/dpa/M. Klimentyev

Найскладнішим пунктом у реалізації мінських домовленостей віце-канцлер ФРН Зіґмар Ґабріель вважає відновлення Україною контролю над державним кордоном з Росією. Під час зустрічі з президентом Росії Володимиром Путіним у середу, 28 жовтня, в Ново-Огарьово під Москвою він назвав "великою перешкодою" той факт. що Київ не контролює кордон, повідомляє агентство dpa.

При цьому Ґабріель зазначив, що в інтересах як Москви, так і Берліна досягнення прогресу в цьому питанні. Стенограма вступного слова Путіна і Ґабріеля на переговорах оприлюднена на сайті Кремля.

Віце-канцлер ФРН також наголосив на важливості реалізації всіх пунктів мінських домовленостей як Росією, так і Україною.

Роль України як транзитера після 2019 року

Говорячи про економічну співпрацю між двома державами, Зіґмар Ґабріель, який також є міністром економіки ФРН, висловився за відновлення економічних відносин між Росією і ФРН. За його словами, є різні можливості збереження цих відносин попри політичні проблеми.

Ґабріель також висловив упевненість в тому, що керівництво "Газпрому" і німецька сторона "будуть і далі рухатися в напрямку реалізації "Північного потоку-2". "Це - в наших інтересах. Не тільки в інтересах Німеччини, а й за її межами, дуже цікавий проект. Найголовніше в зв'язку з цим, що стосується правових питань, щоб все це залишилося в компетенції німецьких органів. Якщо ми встигнемо це зробити, тоді можливості втручання ззовні будуть обмежені", - зазначив віце-канцлер.

За словами Ґабріеля, важливо обмежити політичний вплив на проект. А щоб обмежити політичне втручання у ці питання, треба врегулювати "питання ролі України як транзитної країни і після 2019 року" (коли завершать будівництво газопроводу. - Ред.), сказав віце-канцлер ФРН. Він зауважив, що газотранспортна система відіграватиме для України важливу фінансову та політичну роль, а також у питанні забезпечення реверсу газу, - навіть попри її не найкращий технічний стан.

Німеччина зменшила експорт товарів до Росії

Пропустити розділ Більше за темою

Більше за темою